آموزش VRAY IES در تری دی مکس

آموزش VRAY IES در تری دی مکس

همانطور که در مطالب قبل نیز ذکر شد ویری در قسمت منابع نوری خود نیز دارای منابع نوری قابل رقابت با منابع نوری تری دی مکس می باشد.

یکی از این نمابع نوری  VRAY IES می باشد که در این مطلب آموزشی قصد داریم تا شما عزیزان با تنظیمات ونحوه ترسیم و موقعیت های مناسب استفاده از ان آشنا شوید.
در تری دی مکس و در قسمت مربوط به ترسیم منابع نوری انواع متعددی وجود دارد که در دسته بندی PHOTOMETRIC  می توان به نور های FREE LIGHT و TARGET LIGHT اشاره نمود برای اختصاص IES .
از این منابع نوری می توان در محیط های داخلی معماری استفاده نمود.در ادامه با تنظیمات مربوط به منابع نوری TARGET LIGHT  و FREE LIGHT که قابلیت اختصاص IES را دارند می پردازیم :

LIGHT PROPERTIES :  از این قسمت می توان منبع نوری را خاموش و یا روشن نمود.
SHADOW : فعال یا غیر فعال نمودن نمایش سایه برای مواردی در صحنه که تحت تابش منبع نوری قرار میگیرند.

LIGHT DISTRIBUTION : اگر در این قسمت روی حالت PHOTOMETRIC WEB قرار بدین میتوانید فایل IES به آن اختصاص دهید.

INTENSITY/COLOR/ATTENUTION : از این قسمت می توانید تعیین نمایید شدت و رنگ و نحوه پراکندگی پرتو های نوری منبع به چه میزان باشد.

 تعیین رنگ می تواند بر اساس رنگ باشد و یا بر اسا درجه کلوین . به این ترتیب می بایست درجه ای را منظور نمایید که برای صحنه های داخلی و خارجی معماری باید در محدوده بین 4000-7000 باشد. هر چه درجه کلوین منبع نوری پایین تر باشد طیف رنگی منبع نوری سردتر یعنی به رنگ آبی خواهد شد و اگر  عدد بالاتر باشد طیف گرمتر و به رنگ زردتر خواهد رفت.

SHAPE/AREA SHADOW : از این قسمت می توانید شکل منبع نوری را تعیین نمایید و که می تواند به فرم نقطه ای و دایره ای و مربعی باشد.

یکی از مواردی که در آموزش تری دی مکس و آموزش وی ری باید بصورت کاملا مبسوط توضیح داده شود و در سری مطالب آموزش نورپردازی در تری دی مکس سعی داریم شما عزیزان با انواع منابع نوری آشنا شوید.

دسته ها: مطالب

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.