مشکل سیاه بودن ویوپرت ها در تری دی مکس

یکی از متداول ترین مشکلات کاربران در تری دی مکس 2019 بخصوص پس از نصب نرم افزار این است که نرم افزار نصب میشود اما ویوپرت یا همان پنجره های دید سیاه نمایش داده میشوند و یا بک گراند اسکرین ویندوز را نشان میدهد.

برای رفع این مشکل یکی از راه های زیر را باید بررسی نمایید :

1- مطمئن شوید که کارت گرافیک نصب باشد. اکثرا کاربران زمانی نرم افزار را نصب میکنند که ویندوز را نصب یا تعویض کرده اند اما سهوا فراموش کرده اند که درایو مربوط به کارت گرافیک را نصب نمایند به این منظور باید با راست کلیک بر روی آیکان my computer بر روی دسکتاپ وارد گزینه device manager شده و مدل کارت گرافیک خود را VGA  یادداشت کرده و درایو مربوط به این مدل را در گوگل سرچ و دانلود نمایید و پس از آن نصب نمایید.

البته با خرید هر قطعه سخت افزاری مانند کارت گرافیک درایو مربوط به آن نیز همراه قطعه به خریدار داده خواهد شد اما در صورتی که درایو را ندارید و یا درایو را گم نموده اید میتوانید براحتی دانلود و نصب نمایید.

2- گاهی موارد پیش می آید که کارت گرافیک به نحو صحیحی نصب شده اما باز هم مشکل عدم نمایش ویوپرت ها در تری دی مکس و یا سیاه بودن ویوپرت ها دیده میشود. در این موارد به ترتیب زیر عمل نمایید.

A : وارد سربرگ CUSTOMIZE شوید و گزینه PREFERENCES را انتخاب نمایید.

B : زمانیکه پنجره PREFERENCES باز شد به سربرگ VIEWPORT بروید.

C : حال در قسمت پایین تحت عنوان DISPLAY DRIVERS گزینه CHOOSE DRIVER را انتخاب نمایید.

D : و گزینه OPEN GL مربوط به کارت گرافیک را انتخاب نمایید.

E : گزینه OK را انتخاب نموده و سپس نرم افزار را بسته و سیستم را ریستارت نمایید. پس از باز نمودن نرم افزار خواهید دید که ویوپرت ها به درستی نمایش داده خواهند شد.

 

از دانلود رایگان ویدئو های آموزشی ما در سربرگ ویدئو های آموزش تری دی مکس 2019 لذت ببرید.

موفق باشید.

 

دسته ها: مطالب

دیدگاه های بازدیدکنندگان

ساناز پورصالحی 1397/07/28 - 01:32

با سلام
خواستم تشکر کنم بابت آموزشهای بسیاااار بسیار عالی استاد حسن پور عزیز و بزرگوار که به بهترین نحو توانستند این نرم افزارها را به بنده و دیگر دوستانم آموزش دهند.در حال حاضر میتوانم با استفاده از تری دی مکس و ویری پروژه های با کیفیت عالی بسازم و تمام اینها را مدیون شما هستم استاد.پاینده باشید و برقرار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.