برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

0921-710-1700


دستورات transform

دستورات transform

 دستورات transform

 

دستورات transform در نرم افزار تری دی مکس شامل سه دستور کلی می باشند که شامل : move / rotate / scale  هستند. به ترتیب اعمال جابجایی ، چرخش و تغییر سایز را انجام می دهند و نیز به ترتیب با کلید های میانبر W .E .R انتخاب خواهند شد.

برای مثال با کلیک روی دکمه W از روی کیبورد دستور جابحایی  MOVE فعال شده و امکان جابجایی جسم در راستای محور یا محور های دلخواه وجود دارد.

دقت داشته باشید که هر یک از راستاهای  X . Y .Z  در نرم افزار تری دی مکس دارای GIZMO مشخص هستند ( که به وسیله دکمه + و - از روی کیبورد می توان سایز GIZMO ها را بزرگتر یا کوچکتر داد.بطور کلی هر جسم د رمحیط نرم افزار تری دی مکس دارای یک مشخصات می باشد یعنی در راستای محور های X . Y  و Z  دارای یک موقعیت است که به کمک دستور MOVE  می توان موقعیت جسم را درصحنه در راستای محور های X. Y .Z جابجا نمود.

با کلیک روی دکمه E  سه محور چرخشی حول جسم انتخاب شده به نمایش در می آید که امکان چرخش در راستای محور ها را ممکن می سازد. با کلید R نیز می توان در راستای محور های ذکر شده بزرگتر یا کوچکتر نمود.

دقت داشته باشید که در زمان انتخاب دستور SCALE جسم انتخابی ، مثلثی شکل میگیرد که امکان تغییر سایز را به صورت دستی در راستای محور یا محور های دلخواه ممکن می سازد و حتی می توان بزرگتر کردن جسم را در راستای هر سه محور انجام داد که برای این منظور باید روی مثلث مرکزی کلیک و درگ نمایید.

 

 

دوره  آموزش  تری دی مکس و پلاگین وی ری و دوره ویژه بازار کار  بر اساس سیلابسی جامع برای علاقمندان ،در نظر گرفته شده است ، برای ثبت نام   اینجا کلیک نمایید.

اگر این مطلب کمکتون کرده لطفا از قسمت زیر (درج دیدگاه ) نظرتون رو بنویسید.

 

برچسب ها: مدلسازیرندرینگبافت دهیپست پروداکشننور پردازیوی ریتری دی مکسکلید های میانبرپلاگین وی ریاحجام در تری دی مکسمدلسازی معماریاسکریپت های تری دی مکسمتریالدهیfloor generatorگروه های هموار سازینرمالsmoothing groupمتریال دهیمتریال ادیتورتکسچر بافت دهیمتریالمپدوربین وی ریرندرینگ وی ریصحنه های داخلی و خارجی معماریمنابع نوری وی ریسفارشی کردن کیبوردنرم افزار تری دی مکسدستورات ترنسفرمscalemoverotateآموزش تری دی مکسآموزش وی ریاموزش وی ریاموزش تری یدی مکسآموزش ویریاموزش ویریتدریس خصوصی تری دی مکستدریس خصوصی تری دیمکسپلاگین ویریآموزش پلاگین ویرینور های پلاگین ویرینور های پلاگین وی ریمدلینگ معماریمدلسازی معماری در تری دی مکسمدلینگ معماری در تری دیمکسمپ و متریال ها در تری دی مکسساخت متریال در وی ریساخت متریال در تری دی مکسبافت دهی در ویریبافت دهی در وی ریبافت دهی در تری دی مکسپست پروداکشن معماری در فتوشاپپست پروداکت معماریآموزش پست پروداکشن معماریآموزش تنظیمات رندرینگرندر ستاپ در تری دی مکسموتور رندر وی ریمپ دهی در تری دی مکسنورپردازی در وی رینورپردازی در ویریآموزش نورپردازی در ویریآموزش نورپردازی در وی ریروش های نور پردازی در وی ریآموزش نور پردازی در تری دی مکسادیت پالی در تری دیمکسمودیفایر ها در تری دی مکسمدیفایر ها در تری دی مکساموزش مودیفایر ها در تری دی مکسآموزش مدیفایر ها در تری دی مکسmulti texturetransform
دسته ها: مطالب آموزشی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.