دوره آموزش جامع

در این دوره هنرجویان با تمامی مباحث مرتبط با حوزه معماری در نرم افزار تری دی مکس آشنا خواهند شد.


 معرفی نرم افزار تری دی مکس :

نرم افزار تری دی مکس یکی از قدرتمندترین نرم افزار های سه بعدی سازی می باشد که در حوزه معماری در سال های اخیر برای پرزنت کردن طرح ها و ایده های معماران مورد توجه بسیار قرار گرفته است و پلاگین وی ری یکی از 4000 پلاگین نوشته شده برای نرم افزار قدرتمند تری دی مکس می باشد که به دلیل سهولت و امکانات فراوان همراه با محیط user friend در بین کاربران از محبوبیت زیادی برخوردار است. در دوره آموزش جامع تری دی مکس و پلاگین وی ری هنرجویان با امکانات، دستورات و ابزار های موجود و قابل استفاده در زمینه معماری آشنا شده و سپس در قالب انجام چندین پروژه (مدرن و کلاسیک ) در طول 20 جلسه مفاهیم آموزش داده شده را بطور عملی بکار خواهند برد تا به تسلط کافی دست یافته و بتوانند پروژه های شخصی ،دانشجویی و شرکتی را در حد مطلوب و رضایت بخش انجام دهند.


معرفی آموزش های جلسات بطور خلاصه :

جلسه 1 :   آشنایی با محیط تری دی مکس و پلاگین ویری + دریافت بسته کامل مقدماتی (ویژه این دوره)

از جلسه 2 تا جلسه 20 : در قالب 15 پروژه عملی معمول و کامل ، داخلی ، خارجی و مدرن ، کلاسیک ، از مرحله اول (مدلسازی) تا مرحله پایانی ( پست پروداکشن) ، مفاهیم آموزش داده شده به صورت عملی جهت افزایش سطح تسلط هنرجو انجام خواهد شد.


موارد آموزشی در بسته مقدماتی ...

آشنایی با menu bar  و main toolbar و commond panel  

آشنایی با سربرگ create  و قسمت geometry  و  shape

آشنایی با مدیفایر های کاربردی حوزه معماری و editable های پرکاربرد : editable poly  و  editable spline

آشنایی با انواع منابع نوری نرم افزار تری دی مکس و پلاگین وی ری

آشنایی با انواع دوربین های تری دی مکس و وی ری

معرفی سربرگ های motion ،hierarchy ،  display  و utility

آموزش سفارشی کردن کیبورد برای افزایش سرعت عمل و معرفی پنجره های دید و گزینه های مرتبط با آن

آشنایی با آیکان تری دی مکس و گزینه های آن جهت ذخیره ، بازیابی،ورود فایل، ابجکت و یا پروژه به داخل صحنه فعلی و...

 لازم به ذکر است :


  • برای درک بهتر مفاهیم ابتدایی ، شما هنرجویان عزیز همچنین میتوانید بسته  آموزش 3dsmax 2018 و  vray 2018 را که توسط مدرس این دوره آموزشی با برند گردو (به عنوان معتبرترین برند نرم افزاری کشور ) تهیه شده است را خریداری نمایید. (قابل تهیه از کلیه مراکز فروش سراسر کشور )
  • در مورد پروژه های عملی که در این دوره آموزش داده میشوند سعی بر این است تا بر خلاف روش تدریس غلط سایر آموزشگاه ها بجای آموزش 20-30 پروژه ساده ، بر روی 10-15 پروژه رایج در بازار کار که دارای پتانسیل آموزش مفاهیم و تکنیک های پیچیده در هر یک از مراحل تهیه رندر هستند ،کار شود و در کنار پروژه های اصلی ، پروژه های تمرینی مرتبط داده شود. چرا که در امر آموزش کیفیت پروژه ها بیش از کمیت و تعداد آن اهمیت خواهد داشت.
  • سازمان فنی و حرفه ای کشور در زمان های مشخص اقدام به برگزاری امتحان جهت ارائه معتبرترین مدرک تری دی مکس در ایران که به لحاظ اعتبار بسیار بالاتر از مدرک آموزشگاه های متفرقه است، می نماید که زمان امتحانات به هنرجویان اطلاع داده خواهد شد به همین خاطر منطقی نیست هنرجویان ، آموزشی بی نقص که بر اساس سیلابسی جامع و کامل بنا شده و جهت تمرکز هر چه بیشتر اساتید بر روی هر هنرجو ،بصورت خصوصی برگزار میشود را فدای مدرک های آموزشگاهی فاقد اعتبار لازم نمایند.

 لذا پس از گذراندن دوره جامع تری دی مکس و رسیدن به سطح تسلط مطلوب میتوانید با شرکت در امتحانات فنی و حرفه ای ، معتبرترین مدرک قابل ترجمه ( ویژه هنرجویانی که قصد اشتغال در خارج از کشور را دارند) این رشته را دریافت نمایید.


 هدف دوره :
در مسیر تهیه رندر ارزنده در تری دی مکس و به کمک پلاگین وی ری ،بدون شک اولین گام ، آشنایی با امکانات موجود در این نرم افزار و نیز در پلاگین وی ری می باشد که شامل شناخت کامل منابع نوری ، دوربین ها ، احجام ، مدیفایر ها و نیز نحوه تنظیم صحیح پارامتر ها و چک باکس های موجود در بخش Render setup می باشد که بر همین اساس دوره آموزشی جامع جهت تدریس تمامی موارد ، چک باکس ها و تنظیمات قابل استفاده در زمینه معماری برای تهیه رندر تک فریم در محیط تری دی مکس و پلاگین ویری در نظر گرفته شده است.


آشنایی هنرجو در طول دوره آموزشی با ...

آشنایی کامل با احجام و ترسیمات دوبعدی در محیط تری دی مکس

آموزش اصول مدلسازی معماری با استفاده از editable  های پرکابرد ( Edit poly - Edit spline )

آشنایی با مادیفایر های کاربردی در مدلینگ معماری در نرم افزار تری دی مکس

روش های نورپردازی و نحوه صحیح بالانس نوری صحنه

ساخت انواع متریال های پرکاربرد در حوزه معماری مانند سنگ ،شیشه ،انواع چوب ، فلزات (طلا،مس،برنز،نقره ، آهن) و...

آشنایی با مپ و متریال های کاربردی تری دی مکس و پلاگین وی ری

توضیح فرآیند رندرینگ و آشنایی کامل با اساس تنظیمات رندرینگ در پلاگین ویری و پارامترهای موجود و نحوه تنظیم مقادیر صحیح عددی و ایجاد درک عمیق از اثر هر تغییر و فعال یا غیر فعال نمودن هر چک باکس در بخش Render setup

آشنایی با مفهوم پست پروداکشن و ترفند های مربوط به آن در نرم افزار فتوشاپ


تعریف مرحله نهایی پست پروداکشن :

به عنوان آخرین مرحله از مراحل تهیه رندر در نظر گرفته خواهد میشود ، به مجموعه اعمالی گفته می شود که بر روی رندر نهایی در جهت پر رنگ کردن نقاط قوت و حذف یا کمرنگ تر کردن نقاط ضعف رندر و تلاش برای نزدیک تر کردن رندر به حالت واقع گرایانه انجام می گردد . در مرحله پست پروداکشن رندر های معماری ، هنرجویان در حد کافی با نرم افزار های مربوطه مانند فتوشاپ در حد کافی آشنا خواهند شد. اقداماتی همچون :

اصلاح کنتراست و روشنایی رندر و اعمال جلوه vegnett

نحوه استفاده و ادغام رندر المنت های خام ذخیره شده در نرم افزار تری دی مکس در فتوشاپ

ساخت تکسچر و انجام اصلاحات بر روی آن مانند اصلاح رنگ و کنتراست با استفاده از Adj های موجود در نرم افزار فتوشاپ

آشنایی با نحوه ماسک زدن یک لایه و نیز ادغام یک یا چند لایه

آشنایی با محیط ، زوایای دید ،حالات نمایشی احجام  محیط نرم افزار Autocad و نیز دستورات کاربردی جهت ترسیم پلان و نفشه بنای مورد نظر در حد کافی 

 حتما بخوانید ...


1- دقت داشته باشید که احجام و بناهای حوزه معماری بی شمارند و محدودیت دوره ها به لحاظ زمانی امکان آموزش مدلسازی تمام احجام و بناهای موجود در حوزه معماری را نخواهد داد اما با آموزش اصول مدلسازی معماری و  انجام عملی مدلسازی پروژه های متنوع در طول دوره همراه با تمرینات مرتبط با موضوع جلسات ، هنرجو می آموزد زمانی که قصد مدلینگ حجمی خاص را داشته و یا ایده ای در ذهن دارد، پیش از وارد شدن به محیط نرم افزار ابتدا در ذهن خود با توجه به امکانات و بر پایه اصول آموزش داده شده مدلسازی، مسیرها و روش های ممکن را بررسی و ساده و سریعترین روش ممکن را برای مدلسازی حجم یا بنای مورد نظر انتخاب نماید .

به این ترتیب با آموزش اصول مدلسازی معماری هنرجو پس از گذراندن دوره قادر به مدلسازی احجام و بناهای بی شماری خواهد بود.

2- بسیار پیش می آید که به دلیل عدم آشنایی کاربر با وظایف و اثرات هر یک از  گزینه های موجود در قسمت تنظیمات رندرینگ Render setup پلاگین وی ری ، در مورد پروژه های به اصطلاح سبک ، تنظیمات سنگین و زمانبری را قرار دهد (که در اکثر موارد نیازی به این حد تنظیمات دقیق و سنگین برای صحنه جاری نمی باشد که تنها باعث اتلاف وقت و استهلاک سخت افزار و مهم تر از همه دلسرد شدن کاربر خواهد شد. ) و بالعکس این موضوع نیز ممکن است اتفاق بیفتد ، به این معنی که صحنه ای نیاز به تنظیمات متناسب و نسبتا بالا داشته و کاربر به همان دلیل عدم آشنایی با وظایف  هر یک از  گزینه ها و اصول رندرینگ ، تنظیمات سبک و ناکافی را قرار میدهد که نتیجتا باعث عدم دستیابی به رندر با کیفیت مطلوب خواهد شد.

بنا به دلایل ذکر شده آشنایی با بخش تنظیمات رندرینگ ( Render Setup ) اهمیت بالایی داشته و بعنوان یکی از موضوعات دوره آموزش داده خواهد شد. 

در صورت نیاز به مشاوره جهت انتخاب دوره آموزشی میتوانید با شماره  09217101700  تماس حاصل نمایید.