برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

0921-710-1700


دوره آموزش تری دی مکس

 

 

نرم افزار تری دی مکس یکی از قدرتمندترین نرم افزار های سه بعدی سازی می باشد که در حوزه معماری در سال های اخیر برای پرزنت کردن طرح ها و ایده های  معماران مورد توجه بسیار قرار گرفته است و پلاگین وی ری یکی از 4000 پلاگین نوشته شده برای نرم افزار قدرتمند تری دی مکس می باشد ، که به دلیل سهولت و امکانات فراوان همراه با محیط کاربر پسند در بین علاقمندان محبوبیت زیادی یافته است. در دوره آموزش جامع تری دی مکس و پلاگین وی ری هنرجویان با امکانات ، دستورات و ابزار های موجود  و قابل دسترس آشنا شده و سپس در قالب انجام چندین پروژه (مدرن و کلاسیک ) مفاهیم آموزش داده شده را بطور عملی بکار می برند تا به تسلط کافی در انجام پروژه های شخصی ، دانشجویی و شرکتی دست یابند.

 

معرفی آموزش های  20 جلسه به طور خلاصه :

 

جلسه 1 : آشنایی با محیط نرم ازفار تری دی مکس و پلاگین وی ری و معرفی قسمت های کلی

جلسه 2 : آشنایی با menu bar  و معرفی تمامی گزینه های مرتبط با زمینه معماری در آن

جلسه 3 : آشنایی با  main toolbar  و معرفی تمامی گزینه های مرتبط با زمینه معماری در آن

جلسه 4 : معرفی کلی قسمت commond panel  و آشنایی با سربرگ create  و قسمت geometry  و  shape

جلسه 5 : معرفی  تمامی مدیفایر های کاربردی و آشنایی کامل با editable  ها بخصوص editable poly  و  editable spline

جلسه 6 : آشنایی با انواع منابع نوری نرم افزار تری دی مکس و پلاگین وی ری

جلسه 7 :  آشنایی با انواع دوربین های تری دی مکس و وی ری

جلسه 8 : معرفی سربرگ های motion ،hierarchy ،  display  و utility

جلسه 9 : آموزش سفارشی کردن کیبورد برای افزایش سرعت عمل و معرفی پنجره های دید و گزینه های مرتبط با آن

جلسه 10: آشنایی با آیکان تری دی مکس و گزینه های آن جهت ذخیره ، بازیابی،ورود فایل، ابجکت و یا پروژه به داخل صحنه فعلی و...

از جلسه 11 تا جلسه 20 در قالب 15 پروژه عملی داخلی ، خارجی و مدرن ، کلاسیک  از مرحله اول (مدلسازی) تا مرحله پایانی ( پست پروداکشن) ،مفاهیم آموزش داده شده به صورت عملی جهت افزایش سطح تسلط هنرجو انجام خواهد شد.

در صورت تمایل به ثبت نام در دوره جامع تری دی مکس جهت دریافت و ملاحظه رندر پروژه های آموزشی دوره از طریق شماره تماس 09217101700 اقدام نمایید.

 

 


 


در مسیر تهیه رندر ارزنده در تری دی مکس و به کمک پلاگین وی ری ،بدون شک اولین گام ، آشنایی با امکانات موجود در این نرم افزار و نیز در پلاگین وی ری می باشد که شامل شناخت منابع نوری ، دوربین ها ، احجام و مدیفایر ها و نیز نحوه تنظیم صحیح پارامتر ها و چک باکس های موجود در بخش تنظیمات رندرینگ می باشد که بر همین اساس دوره آموزشی جامع ، برای نرم افزار تری دی مکس و پلاگین وی ری در نظر گرفته شده است.


آشنایی هنرجویان بصورت عملی و تئوری با :

مودیفایر های کاربردی در مدلینگ معماری و احجام اولیه، ترکیبی و... در نرم افزار تری دی مکس و اصول مدلسازی معماری با استفاده از editable  های پرکابرد .

روش های نورپردازی و نحوه صحیح بالانس نوری صحنه

ساخت انواع متریال های پرکاربرد در حوزه معماری مانند سنگ ،شیشه ،انواع چوب ، فلزات (طلا،مس،برنز،نقره ، آهن) و...  ، آشنایی با مپ و متریال های موجود در نرم افزار تری دی مکس وپلاگین وی ری

آشنایی کامل با پارامترهای موجود و نحوه تنظیم مقادیر صحیح عددی و  و ایجاد درک عمیق از اثر هر تغییر عددی و فعال یا غیر فعال نمودن هر چک باکس ، آموزش اساس تنظیمات رندرینگ در پلاگین ویری و وظایف چک باکس ها و گزینه های موجود در قسمت تنظینات رندرینگ ، آشنایی با نحوه تنظیم صحیح هر یک از پارامترهای موجود جهت ایجاد درک صحیح هنرجو از فرآیند رندرینگ و نحوه انتخاب روش و پارامتر های متناسب با صحنه .

آشنایی با مفهوم پست پروداکشن و ترفند های مربوط به آن شامل :

مرحله پست پروداکشن به عنوان آخرین مرحله از مراحل تهیه رندر ، به مجموعه اعمالی گفته می شود که بر روی رندر نهایی در جهت پر رنگ کردن نقاط قوت تصویر و حذف یا کمرنگ تر کردن نقاط ضعف آن و بطور کلی تلاش برای نزدیک تر کردن رندر به حالت واقع گرایانه انجام می گردد . در مرحله پست پروداکشن رندر های معماری ، هنرجویان در حد کافی با نرم افزار های مربوطه مانند فتوشاپ و افتر افکت و پلاگین های کاربردی آن ها جهت انجام اصلاحات بر روی رندر آشنا خواهند شد.

آشنایی با نرم افزار های پست پروداکشن مانند فتوشاپ و افتر افکت در حد کافی جهت انجام 

اصلاح رندر ، پست پروداکشن (نحوه استفاده و ادغام رندر المنت های ذخیره شده در نرم افزار تری دی مکس در نرم افزار های مکمل و انجام اصلاحات) و نیز ساخت تکسچر و انجام اصلاحات بر روی آن مانند اصلاحات رنگی و کنتراست و.. ) و نرم افزار اتوکد (جهت ترسیم پلان و نفشه بنای مورد نظر) و نرم افزار افتر افکت جهت انجام اصلاحات و پست پروداکشن و اختصاص پلاگین های سینمایی ،افزایش وضوح تصویر و روشنایی آن با استفاده از adjustment های موجود در نرم افزار فتوشاپ ، تغییر طیف رنگی رندر وجلوه vegneting و...

آشنایی با نحوه ماسک زدن یک لایه / ادغام یک یا چند لایه / آموزش تغییر تکسچر مثلا آسمان در صحنه های خارجی معماری با استفاده از کانال آلفا alpha (آشنایی با نحوه چگونگی ذخیره و نوع فرمت و مشخصات مربوط به کانال آلفا )

و سایر اقداماتی که بسته به رندر مربوطه برای صحنه های داخلی و خارجی متفاوت است و با انجام این ترفند های پست پروداکشن بر روی رندر خام اولیه ، رندری مطلوب و چشم نواز را به دست خواهیم آورد.

گاهی اتفاق می افتد که در صحنه ای نیاز به تکسچری خاص بوده اما موجود نمی باشد ، در این زمان می بایست با توجه به نیاز پروژه تکسچر لازم را به کمک نرم افزار هایی مانند فتوشاپ ساخت.در طول دوره هنرجویان علاوه بر فراگیری اصول تئوری و عملی ساخت متریال و بافت دهی در تری دی مکس و وی ری با نرم افزارهای اصلاح تکسچر نظیر فتوشاپ در حد کافی جهت ساخت تکسچر و انجام اصلاحات آشنا خواهند شد و در پایان دوره قادر به ساخت واقع گرایانه تمامی متریال های کاربردی در حوزه معماری می باشند.

دقت داشته باشید که احجام در حوزه معماری بی شمارند و زمان اجازه ساخت تمام احجام و بناهای موجود در حوزه معماری را در یک دوره آموزشی نخواهد داد .اما با آموزش اصول مدلسازی و افزایش تسلط وی با انجام عملی مدلینگ همراه با تمرینات مرتبط با موضوع جلسات ، هنرجو می آموزد زمانی که قصد مدلینگ حجمی خاص را دارد و یا ایده ای به ذهن وی می رسد، پیش از وارد شدن به محیط نرم افزار یک بار در ذهن خویش بر پایه اصول آموزش داده شده و با توجه به امکانات، مسیرها و روش های ممکن را بررسی و ساده و سریعترین روش را برای مدلسازی انتخاب نماید پس به این ترتیب با فراگیری اصول مدلینگ هنرجو در پایان دوره قادر به ساخت مدل های بی شماری خواهد بود.
بسیار پیش می آید که به دلیل عدم آشنایی کاربر با وظایف و اثرات هر یک از  گزینه ها و پارامتر های موجود در قسمت تنظیمات رندرینگ پلاگین وی ری در مورد پروژه های به اصطلاح سبک ، تنظیمات سنگین و زمانبری را قرار دهد (که در اکثر موارد نیازی به این حد تنظیمات دقیق برای صحنه جاری توسط هنرجو نمی باشد و تنها باعث اتلاف وقت و استهلاک سخت افزار و مهم تر از همه دلسرد شدن وی خواهد شد ) و بالعکس این موضوع نیز ممکن است اتفاق بیفتد ، به این معنی که صحنه ای نیاز به تنظیمات متناسب و نسبتا بالا داشته و کاربر به همان دلیل عدم آشنایی با اصول رندرینگ ، تنظیمات سبک و ناکافی را تنظیم میکند که نتیجتا باعث عدم دستیابی به رندر مطلوب خواهد شد.

بنا به دلایل ذکر شده آشنایی با بخش تنظیمات رندرینگ اهمیت بالایی داشته و بعنوان یکی از سرفصل های دوره پیش رو بصورت کامل آموزش داده خواهد شد.
در این دوره هنرجویان با اصول نورپردازی و روش های کاربردی در صحنه های داخلی و خارجی ، ترفند های مدیریت پروژه مانند پوشه سازی / ساخت پروکسی / تنظیمات مناسب / سفارشی کردن کیبورد برای دستورات پرکاربرد بویژه جهت مرحله مدلساری و پلاگین های پر کاربرد درنرم افزار فتوشاپ و افتر افکت مانند lens care و looks/ mojo/Quick looks / FMP و...  آشنا خواهند شد.

AutoCAD

آشنایی با محیط ، زوایای دید و حالات نمایشی احجام و دستورات پرکاربرد نرم افزار

Point / line / spline/poly line / arc/circle/rectangle/ellipse/polygon/donut/helix/ddptype/break

Photoshop

آشنایی با دستورات لازم و کاربردی موجود در نرم افزار برای انجام اصلاحات بر روی تکسچر و رندرها

ادغام رندر المنت ها در پست پروداکشن

در انتهای دوره آموزش تری دی مکس و وی ری حدود 150 گیگابایت اطلاعات لازم برای هر تری دی آرتیست شامل ویدئو آموزشی از شرکت های معتبر ، arc model  از 1 تا 110 ،انواع فایل های IESو HDRI لازم ، پروژه های داخلی و خارجی شرکت ever motion ، تکسچر های لازم و نیز سایر ابزار های ضروری بویژه در حوزه معماری بصورت رایگان به هنرجویان داده خواهد شد.

 

جهت طرح سوالات خود می توانید به قسمت تماس با ما مراجعه نمایید.