تعداد پنجره های دید در نرم افزار تری دی مکس

آموزش کار با viewport ها در تری دی مکس


با راست کلیک در قسمت فضای خالی بالای قسمت پنل دستورات می توان گزینه view layout toggle را انتخاب نمود تا از این طریق حالات چینشی مختلف را در مورد پنجره های دید تعیین نمود.
حالات مختلف که دارای 2 یا 3 یا 4 پنجره دید هستند ، دست کاربر را در تعیین تعداد و سایز پنجره های دید باز خواهد گذاشت . دقت داشته باشید که هر چه تعداد پنجره های دید کمتر باشد ، سایزشان بزرگتر  و دید بهتری را به کاربر خواهد داد که بخصوص در زمان مدلسازی بسیار مطلوب خواهد بود. همچنین از طریق گزینه maxmize in viewport می توان سایز پنجره دید را بزرگتر نمود.

استفاده از پنجره های دید در مرحله مدلسازی از جهت بررسی ابجکت مدل شده از زوایای متفاوت کاربرد دارد و در مرحله آبجکت گذاری میتوان محل مناسب آبجکت را در صحنه و نیز سایز انرا به کمک دستور move وscale بررسی نمود.

در مرحله نورپردازی نیز برای تعیین محل منابع نوری بسیار پرکاربرد است به همین خاطر پیشنهاد ما به شما برای دسترسی راحت تر به پنجره دید مورد نظر یا زاویه دید دلخواه این است که برای دستورات پرکاربرد آن مانند  maxmize viewport یک کلید میانبر قرار دهید و نیز تعداد پنجره های دید رامتناسب با پروژه برای راحتی خود در نظر بگیرید.

 

دسته ها: مطالب

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.