برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

0921-710-1700


آموزش مدیفایر symmetry

آموزش مدیفایر symmetry

آموزش مدیفایر symmetry  در تری دی مکس

 

یکی از پر کاربردترین مدیفایر های نرم افزار تری دی مکس که در مدلسازی معماری بویژه در مدلسازی کلاسیک معماری کاربرد دارد ، مدیفایر  symmetry  می باشد.

ابتدا جسم را انتخاب میکنیم و سپس از قسمت پنل دستورات وارد قسمت مدیفایر میشویم و مدیفایر  symmetry  را انتخاب میکنیم . بلافاصه پس از اختصاص این مدیفایر به جسم میبایست روی علامت + کنار مدیفایر کلیک کنیم تا وارد تنظیمات آن شویم تا رنگ آن آبی شود و بتوان با کلیک و درگ محور انتخاب شده،  آبجکت را در راستای ان محور قرینه نمود.

 

به کمک این مدیفایر می توان آبجکتی در صحنه ر ادر راستای یک محور مثلا X / Y / z  قرینه کرد.

مدیفایر symmetry نسبت به سایر مدیفایر ها تنظیمات سبکتری دارد که به ترتیب با وظیفه هر گزینه آشنا خواهید شد.

 

x/ y/ z  : تعیین محور قرینه سازی ( که بر مبنای این محور انتخابی، قرینه سازی انجام می گردد. )

Flip  : معکوس کردن جهت قرینه سازی در راستای محور مورد نظر ( برای مثال تصور کنید که در راستای محور )

slice along mirror  :  در حین قرینه سازی جسم از محور قرینه بریده گردد.

weld seam  : نقاط در قسمت درز ایجاد شده به هم جوش بخورند بر اساس یک حد آستانه می توان تعیین نمود که اگر فاصله دو نقطه کمتر از این فاصله باشد، همدیگر را جذب و به هم جوش بخورند.

threshold  : به کمک این گزینه نیز میتوانید بر اساس یک حد آستانه این جوش خوردن را کنترل نمود . به این معنی که اگر فاصله دو نقطه با هم کمتر از این مقدار (بر حسب پیکسل) باشد دو نقطه هم را جذب میکنند و جوش میخورند.

 

لطفا از قسمت درج دیدگاه نظر بدید.

 

برچسب ها: وی ریتری دی مکسپلاگین وی ریاحجام در تری دی مکسمدلسازی معماریآموزش تری دی مکسآموزش وی ریاموزش وی ریاموزش تری یدی مکسآموزش ویریاموزش ویریتدریس خصوصی تری دی مکستدریس خصوصی تری دیمکسپلاگین ویریآموزش پلاگین ویرینور های پلاگین ویرینور های پلاگین وی ریمدلینگ معماریمدلسازی معماری در تری دی مکسمدلینگ معماری در تری دیمکسمپ و متریال ها در تری دی مکسساخت متریال در وی ریساخت متریال در تری دی مکسبافت دهی در ویریبافت دهی در وی ریبافت دهی در تری دی مکسپست پروداکشن معماری در فتوشاپپست پروداکت معماریآموزش پست پروداکشن معماریآموزش تنظیمات رندرینگرندر ستاپ در تری دی مکسموتور رندر وی ریمپ دهی در تری دی مکسنورپردازی در وی رینورپردازی در ویریآموزش نورپردازی در ویریآموزش نورپردازی در وی ریروش های نور پردازی در وی ریآموزش نور پردازی در تری دی مکسادیت پالی در تری دیمکسمودیفایر ها در تری دی مکسمدیفایر ها در تری دی مکساموزش مودیفایر ها در تری دی مکسآموزش مدیفایر ها در تری دی مکسآموزش مدیفایر های تری دی مکسآموزش مدیفایر symmetry
دسته ها: مطالب آموزشی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.