با دوربین های پلاگین وی ری آشنا شوید.

دوربین وی ری phisical camera

 
هر چند تری دی مکس نیز دارای دوربین است اما به دلیل تطابق بیشتر الگوریتم های محاسباتی رندرینگ وی ری با امکانات خود ان ، پیشنهاد می شود تا از امکانات پلاگین ویری استفاده شود تا امکانات نرم افزار تری دی مکس.
بهترین گزینه در مورد زمینه معماری برای رندرینگ با پلاگین ویری دوربین vray physical camera  است چرا که دارای تمامی گزینه های متعدد و ضروری برای رسیدن به رندری مطلوب است. در قسمت shuter speed  یا به اختصار ss می توان میزان روشنایی رندر را تعیین نمود . این گزینه در حقیقت سرعت بسته شدن دریچه دیافراگم دوربین است که هر چه سریعتر بسته شود ( یعنی مقدار عددی آن بالاتر باشد .) پس نور زمان کمتری برای ورود به داخل دوربین برای ثبت شدن داشته و نور کمتری وارد شده پس رندر تاریکتر خواهد بود و بر عکس هر چه مقدار عددی کمتر باشد نور بیشتری وارد دوربین شده پس رندر روشنتر است. به عبارت دیگر روشنایی با مقدار عددی SS رابطه معکوس دارد .
در قسمت white balance اگر فرم color را انتخاب نماییم پس می توان با استفاده از رنگ ، طیف رنگی رندر را تعیین نمود. و اگر در حالت temperature  باشد پس می توان با تغییرعددی در محدوده 4500-6500  طیف رنگی رندر را تعیین نمود که هر چه این مقدار عددی بالتر باشد طیف رنگی رندر گرمتر و به رنگ زرد- قرمز رفته و هر چه مقدار عددی پایین تر و به سمت 4500 برود پس طیف رنگی تصویر سرد    ( آبی تر) خواهد شد. پس به طور خلاصه در دوربین vray physical camera  می توان طیف رنگی رندر را به کمک پارامتر temperature  تعیین نمود.

در مطالب آینده بطور مفصل شما عزیزان رو با گزینه های مربوط به دوربین ویری آشنا خواهیم کرد.

 

دسته ها: مطالب

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.