با پلاگین وی ری آشنا شوید.

آموزش پلاگین وی ری

 

بعد از بیش از یک سال پس از انتشار ورژن v-ray 2.0 تلاش برای تهیه ورژن v-ray 3.0 در ابتدای سال 2014 میلادی صورت گرفت .همراه با ویژگی های جدید و بیشتر که انجام پروسه تولید راحت تر و واقع گرایانه تر را میسر می نمود.

پیشرفت بسیار بالای رابط های هسته های نرم افزار که با افزایش کارایی مرتبط اند. چند گزینه جدید نیز معرفی شده است که هیچ کدام منطق و اصول عکاسی را نقض نمیکند و بر همان اساس سعی در افزایش سهولت و کارایی پلاگین در رسیدن به رندری واقع گرایانه دارد.

در فرآیند تهیه وکتور ایمیج به رستر ایمیج که همان رندرینگ می باشد ، بخشی از گاما از بین میرود. با توجه به امکان اصلاح گامای رندر در پنجره vray frame buffer میتوان تا حد زیادی از طریق منحنی مربوطه گامای از دست رفته را جبران نمود. که طریقه تنظیم آن بصورت دستی میباشد و اصلاح صحیح آن منوط به تجربه نظری و دید عکاسی قوی است.

در تری دی مکس 2014 مدیریت گاما در ورودی و خروجی (رندر) بصورت اتوماتیک است و مقدار 2.2 برای آن غیر قابل تغییر و به فرم ثابت است. اگرچه در 3dsmax 2016 مقدار گاما قابل تنظیم است اما پیشنهاد میشود تا حد ممکن از مقدار پیش فرض 2.2 استفاده نمایید. برای نرم افزار تری دی مکس پلاگین های متعددی نوشته شده است که در این میان پلاگین وی ری از محبوبیت بالاتری برخوردار می باشد. بر خلاف تصور عوام پلاگین وی ری سرعت رندرینگ بالاتری نسبت به سایر پلاگین ها ندارد بلکه فاکتور مهم آن ، سهولت بیشتر برای استفاده کاربر و هماهنگی بیشتر امکانات و الگوریتم های محاسباتی آن با نرم افزار مستر (تری دی مکس) می باشد.

پلاگین وی ری دارای امکانات کاملی می باشد که بعنوان رقیبی برای امکانات نرم افزار تری دی مکس بشمار میرود.به دلیل هماهنگی بیشتر امکانات پلاگین با قواعد محاسباتی وی ری پیشنهاد می گردد که وقتی از پلاگین وی ری بعنوان موتور رندرینگ استفاده میکنید برای افزایش سرعت محاسبات و متعاقبا کاهش زمان رندر از امکانات خود پلاگین وی ری در صحنه استفاده نمایید.

دوره  آموزش  تری دی مکس و پلاگین وی ری و دوره ویژه بازار کار  بر اساس سیلابسی جامع برای علاقمندان ،در نظر گرفته شده است برای مشاهده نمونه کار ها و سیلابس به سربرگ مربوطه در صفحه اصلی سایت مراجعه نمایید.

دسته ها: مطالب

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.