فعال کردن وی ری در تری دی مکس

پلاگین وی ری به عنوان یکی از پرکاربردترین و محبوبترین پلاگین های نرم افزار قدرتمند تری دی مکس می باشد.

در این مطلب آموزشی از سری مطالب آموزش وی ری و آموزش تری دی مکس قصد داریم تا شما عزیزان رابا چگونگی فعال کردن پلاگین وی ری در نرم افزار تری دی مکس آشنا خواهید شد.

اگر قصد دارید تا از پلاگین وی ری بعنوان موتور رندر استفاده نمایید قویا پیشنهاد میکنیم تا این پلاگین را با شرکت گردو تهیه نمایید به دلیل سهولت در نصب به دلیل راهنمای نصب ساده و کرک بی نقص آن.

دقت داشته باشید که ورژن وی ری می بایست متناسب و هماهنگ با ورژن نرم افزار تری دی مکس شما باشد برای مثال برای ورژن تری دی مکس 2016 سرویس پک دوم باید از ورژن وی ری vray .adv.3.20.03 استفاده نمایید .

بعد از تهیه می بایست ابتدا نرم افزار تری دی مکس را نصب نمایید و سپس اقدام به نصب وی ری بر روی نرم افزار نمایید ( مراحل نصب داخل دی وی دی حتما قرار داده شده است )

پس از نصب وارد نرم افزار تری دی مکس شوید.

از قسمت بالای نرم افزار menu bar سربرگ render را انتخاب نمایید و وارد گزینه render setup شوید تا پنجره render setup برای شما باز شود.

از سربرگ اول بنام common به قسمت آخر بروید و روی گزینه assign renderer کلیک نمایید تا گزینه ها برای شما نمایش داده شود.

از قسمت production گزینه های وی ری پیش روی شما به دو فرم vray adv 3.20.03و  vray RT 3.20.03 وجود دارد.

 گزینه vray adv 3.20.03 را انتخاب نمایید .

گزینه vray rt مخفف real time می باشد که به معنی رندر در لحظه می باشد که به دلیل نیاز به رم بالا و سخت افزار قوی استفاده از آن پیشنهاد نمیشود چرا که شما عزیزان از سیستم های معمولی خانگی استفاده مینمایید.

در پایین قسمت assign renderer گزینه ای وجود دارد به نام save as defult که اگر روی آن کلیک نمایید و ok کنید از این پس با هر بار باز کردن نرم افزار مستر یعنی تری دی مکس پلاگین وی ری خودکار بعنوان موتور رندر پیش فرض انتخاب شده است به همین دلیل نیازی به انجام این روند با هر بار باز کردن تری دی مکس نخواهد بود.

دسته ها: مطالب

دیدگاه های بازدیدکنندگان

تیموری 1397/05/17 - 17:47

سلام. من تو تری دی مکس 2016 هر کاری میکنم نمیتونم فعالش کنم تنظیماتش نمیاد

معمار 1396/12/28 - 18:31 وبگاه

آفرین. آموزش خوبی بود

تری دی مکس 2017 1395/12/15 - 01:15 وبگاه

من تو تری دی مکس 2017 هر کاری میکنم نمیتونم فعالش کنم تنظیماتش نمیاد

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.