سفارشی کردن کیبورد در تری دی مکس چطور انجام می شودو چه فایده ای دارد؟

سفارشی کردن کیبورد در تری دی مکس

 

درنرم افزار تری دی مکس این امکان وجود دارد که برای هر یک از دستورات یک کلید میانبر به نام hotkey  معین نمود تا با هر بار کلیک روی آن با صرف زمان کمتر و راحت تر به دستور دست یافت و این یکی از مهمترین ابزار های مدیریت پروژه  است که اهمیت آن بویژه در مرحله مدلسازی معماری دیده خواهد شد. چرا که با این اقدام یکبار برای همیشه فایل مربوط به کلید های میانبر تنظیم شده و در پروژه های بعدی نیز قابل استفاده است .

با توجه به اثر بالای سفارشی نمودن کیبورد در سرعت مدلسازی این ترفند در دوره های ما بعناون یکی از نکات ضروری بعنوان اصول آموزش 3d max تدریس خواهد شد.

برای این کار کافیست تا از سربرگ Customize  وارد اولین گزینه  customize user interface رفته و از سربرگ keyboard در سمت چپ دستور مورد نظر را انتخاب و از سمت راست یک یا چند کلید میانبر را برای ان در نظر بگیرید. برای مثال برای editable poly  کلید ctrl + m  را میتوان منظور نمود.

تهیه رندر مراحلی دارد که به ترتیب عبارتست از : مدلسازی . بافت دهی . نور پردازی . رندرینگ و پست پروداکشن که در این میان مرحله مدلسازی نسبت به سایر مراحل وقت گیرتر است لذا سفارشی کردن کیبورد بسیار به بهبود سرعت مدلسازی کمک خواهد نمود.

دسته ها: مطالب

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.