برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

0921-710-1700


آموزش 3d max - گروه بندی در تری دی مکس

آموزش 3d max - گروه بندی در تری دی مکس

آموزش گروه بندی در نرم افزار تری دی مکس

 

سربرگی رد قسمت menu bar وجود دارد با نام group  که در آموزش 3d max جزء اساسی ترین بخش هاست. به کمک آن می توان چند جسم یا مورد مثل نور ، دوربین و ... را صرف نظر از تفاوت نوع و فرمشان با هم گروه بندی کردو برای گروه نامی مشخص و دلخواه انتخاب نمود.

برای این منظور کافیست اجسام را انتخاب و روی گزینه group کلیک کنید تا پنجره مربوطه نمایش داده شود. نامی مشخص را انتخاب میکنید تا گروه ساخته شود. . برای لغو و یا حذف گروه می توانید گزینه  un-group را فشار دهید. برای باز و بسته کردن گروه می توانید به ترتیب از گزینه های  open  و  close  استفاده نمایید. چرا که گاهی نیاز است گاهی جسم یا موردی را در صحنه جداگانه حرکت دهید و یا تغییر دیگری دهید پس در ابتدا باید گروه را باز کنید و تغییرات و جابجایی های مورد نظر را انجام دهیدو نهایتا گروه را ببندید.

در اموزش تری دی مکس یکی از پر کاربردترین ابزار ها استفاده از  group است .

در زمانیکه چند جسم یا مورد را با هم در نرم افزار تری دی مکس گروه بندی میکنید با حرکت گروه تمام موارد موجود در گروه حرکت کنید و برای حرکت و یا تغییر دیگری روی هر یک از موارد جزء گروه باید ابتدا گروه را باز نمایید و سپس تغییر دلخواه را انجام دهید و نهایتا گروه را ببندید. . به کمک دستور attach  و detach  می توانیدموردی را به گروه اضافه و یا حذف نمایید. ترتیب عمل برای اضافه کردن  attach  موردی را به گروه به ترتیب زیر است :

انتخاب جسم> attach >  انتخاب گروه

و برای حذف موردی در گروه باید به ترتیب زیر عمل نمایید :

انتخاب گروه > open  > انتخاب جسم > close  >  detach

جهت تغییر نام گروه می توانید از  قسمت مدیفایر در پنل دستورات اقدام نمایید. گاهی پیش می اید که چندین گروه در هم قرار گرفته باشد یعنی جسم 1 با جسم 2 گروه شود و بعد گروه الف با جسم 3 گروه بندی به نام گروه ب شود و به همین ترتیب تا چندین مرحله گروه ها درون گروه ها ایجاد گردد. در این حالت برای حذف کردن همه گروه های درون هم زمان هدر میشود که در این شرایط با کلیک روی گزینه explode تمامی گروه های درون هم حذف خواهد شد.

 

لطفا نظر خود را از قسمت پایین (درج دیدگاه ) بیان کنید.

 

 

برچسب ها: وی ریتری دی مکسپلاگین وی ریاحجام در تری دی مکسمدلسازی معماریآموزش تری دی مکسآموزش وی ریاموزش وی ریاموزش تری یدی مکسآموزش ویریاموزش ویریتدریس خصوصی تری دی مکستدریس خصوصی تری دیمکسپلاگین ویریآموزش پلاگین ویرینور های پلاگین ویرینور های پلاگین وی ریمدلینگ معماریمدلسازی معماری در تری دی مکسمدلینگ معماری در تری دیمکسمپ و متریال ها در تری دی مکسساخت متریال در وی ریساخت متریال در تری دی مکسبافت دهی در ویریبافت دهی در وی ریبافت دهی در تری دی مکسپست پروداکشن معماری در فتوشاپپست پروداکت معماریآموزش پست پروداکشن معماریآموزش تنظیمات رندرینگرندر ستاپ در تری دی مکسموتور رندر وی ریمپ دهی در تری دی مکسنورپردازی در وی رینورپردازی در ویریآموزش نورپردازی در ویریآموزش نورپردازی در وی ریروش های نور پردازی در وی ریآموزش نور پردازی در تری دی مکسادیت پالی در تری دیمکسمودیفایر ها در تری دی مکسمدیفایر ها در تری دی مکساموزش مودیفایر ها در تری دی مکسآموزش مدیفایر ها در تری دی مکس
دسته ها: مطالب آموزشی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.