محیط تری دی مکس از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

بخش های نرم افزار تری دی مکس

 


1

آموزش قسمت menubar

نوار بالایی نرم افزار تری دی مکس که تمامی دستورات تری دی مکس در آن وجود دارد. این نوار ابزار شامل سربرگ هایی کلی می باشد.      مانند : tools / animation / customize و ... که هر یک نیز دارای گزینه های متعددی می باشند.
2

آموزش قسمت main toolbar

شامل آیکون های متعلق به دستورات پر کاربرد می باشند ، مانند : Snap / Mirror / Transforms و...  . به عبارت دیگر این قسمت برای  انتخاب دستورات پر کاربرد در نظر گرفته شده است و  این قسمت در زیر نوار ابزار menu bar  قرار دارد.
3

آموزش قسمت commond panel

همانطوری که از نام لاتین آن پیداست ، قسمت مربوط به دستورات در محیط نرم افزار تری دی مکس می باشد . انواع دوربین و نور ها و احجام و ترسیمات دو بعدی در آنجا قرار گرفته است.هر چند این دستورات را نیز می توان از سربرگ های قسمت menu bar انتخاب نمود . اما در commond panel (پنل دستورات ) به صورت یکجا در کنار هم چیده شده اند تا سهولت دسترسی را فراهم نمایند.


هر یک از قسمت های عنوان شده می توانند از طریق کلید های میانبری مخفی یا نمایش داده شوندکه به آن ها اصطلاحا hot key گفته می شود.


مثلا کلید F6 برای مخفی یا نمایش دادن main toolbar  است و نیز میتوان از طریق سربرگ customize یک کلید میانبر را برای نمایش یا مخفی کردن مثلا پنل دستورات (commond panel ) اختصاص داد .

دسته ها: مطالب

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.