مدلسازی در اتوکد چه تفاوتی با مدلسازی در تری دی مکس دارد؟

آموزش مدلسازی معماری در تری دی مکس

 

در مورد مرحله مدلسازی روش های کار متفاوتی وجود دارد .برخی کاربران به دلیل راحت تر بودن یادگیری نرم افزار اتوکد در مقایسه با تری دی مکس و سهولت ظاهری مدلسازی د راتوکد ترجیح میدهند که مدلسازی پروژه خود را به عنوان اولین مرجله از تهیه رندر در نرم افزار اتئکد انجام دهند در صورتیکه با یادگیری به نرم افزار تری دی مکس و اختصاص زمان کافی برای مسلط شدن به آن به طور کامل می توان دید که مدلسازی در نرم افزار تری دی مکس تا چه حد راحت تر و سریعتر نسبت به مدلسازی در اتوکد می تواند انجام گیرد.

در نرم افزار اتوکد نقاط به هم جوش خورده و پیوسته نمی باشند و همین امر باعث ورود پرتو های نور به داخل حجم مربوطه و همین مبحوس شدن پرتو های نوری و اتلاف وقت برای ردیابی حهش های بیهوده آن ها باعث افزایش بیهوده زمان رندر خواهد شد. در نرم افزار تری دی مکس مدلسازی مانند حجاری (سنگ تراشی) است به این مفهوم که ابتدا با رسم یک حجم اولیه وساده با اختصاص اصلاح گر ها به اصلاح آن می پردازیم تا به مدل مورد نظرمان دست یابیم، در صورتیکه در مدلسازی با نرم افزار اتوکد مدلینگ از نوع ترکیبی است یعنی برای مثال برای مدلسازی یک میز باید پایه ها و رویه میز را جداگانه با دستورات مربوطه مدل کرده و در نهایت با استفاده از دستورات جابجایی دقیق snap قسمت های حجم را در  کنار هم قرار داد.

به دلیل رابطه مناسب نرم افزار تری دی مکس با اتوکد ( به دلیل اینکه هر دو توسط autodesk) برنامه نویسی شده است ، مدلسازی در اتوکد توسط تری د ی آرتیست های حوزه معماری رایج می باشد که بنا به دلایل توضیح داده شده و نیز برخی دلایل دیگر پیشنهاد می شود تا مرحله مدلسازی نیز مانند سایر مراحل در خود تری دی مکس انجام گیرد.

دسته ها: مطالب

دیدگاه های بازدیدکنندگان

علی عبدی 1397/09/15 - 12:28

سلام بنظر شما در حال حاضر با وجود 3dmax 2019 برای طراحی به نرم افزار دیگری احتیاج است؟ چون من در حال یادگیریه 3dmaxهستم یعنی باید با نرافزار دیگری هم کار کنم؟ممنون میشم جواب بدید.

الوند 1396/03/30 - 19:50

سلام وقتتون بخير.من امروز كلاس تري دي داشتم جلسه اول.هيچ تجربه اي هم از تري دي ندارم.خانمي كه اموزش ميداد تاميد داشت كه قبلش اتوكد ياد بگيرم .با توجه به كارم كه به نماي كلي از طرحي كه ميزنم اندازه خيلي مهم نيس.شما چي پيشنهاد ميكنيد؟

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.