برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

0921-710-1700


آموزش 3d max - قسمت مدیفایر

آموزش 3d max - قسمت مدیفایر

آموزش ی 3d max - قسمت مدیفایرهمانطور که در مطالب گذشته عنوان شد مدلسازی در نرم افزار تری دی مکسبسیار متفاوت از مدلسازی در سایر نرم افزار ها مانند اتوکد می باشد.در اتوکد مدلسازی ترکیبی اما مدلینگ معماری در تری دی مکس مانند حجاری (سنگتراشی ) است به این معنی که ابتدا یک حجم کلی ترسیم میکنیم و سپس با استفاده از ابزار هایی سعی مینماییم تا حجم را به شکل مورد نظر در آوریم.

بر همین اساس احجام تری د یمکس در حکم حجم اولیه مدلسازی و مودیفایر های تری د یمکس در حکم ابزار ها نقش ایفا مینمایند. لذا در مرحله اول جهت آموزش مدلسازی معماری در تری د یمکس بسیار مهم است که احجام و ترسیمات دو بعدی و همچنین اصلاحگر ها یا همان مودیفایر ها در تری د یمکس را شناخت و از انواع ان ها آگاه بود تا در موقعیت های متفاوت بتوان حجم اولیه برای مدلسازی را انتخاب و ایجاد نمود.
در آموزش تری دی مکس بویژه در دوره های آموزشی گروه ما با نحوه انتخاب و ترتیب ونحوه کاربرد مودیفایر های مختلف در مدلسازی معماری آشنا میشوید.در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با مفهوم مدیفایر و نحوه اختصاص آن آشنا نماییم.
پیش از معرفی مدیفایر ها که البته در مطالب گذشته با برخی از پرکاربردترین آن ها آشنا شده اید، لازم است با سربرگ و قسمت مدیفایر آشنا شوید.
در پنل دستورات دومین سربرگ در کنار سربرگ create  ،سربرگ modifiere  وجود داردکه از کادر خالی ابتدای آن می توان نام جسم یا گروه را دید و در صورت لزوم تغییر داد. به کمک کادر رنگی که دقیق در کنار محل درج نام قرار دارد میتوان رنگ حجم یا احجام را دید و تغییر داد .از فرم کرکره ای پایین آن میتوان مدیفایر مربوطه را انتخاب و به جسم انتخاب شده اختصاص داد.
برای سفارشی کردن مدیفایر می بایست در روی فرم کرکره ای راست کلیک نمود و گزینه configure modifiere set  را انتخاب نمود. با انجام این عمل پنجره مربوه با همین نام نمایش داده می شود که متشکل از دو بخش است. از سمت راست روی باکس ها کلیک کرده که تعدادش هم قابل تغییر و تعیین است و از سمت چپ مدیفایر را انتخاب میکنید تا روی باکس برای دسترسی قرار گیرد.
پس  از پایان میتوان از قسمت بالا به نام مشخص شده بعنوان یک دسته بندی ذخیره کرد اگر روی دکمه save کلیک نمایید.


با کلیک مجدد درفرم کرکره ای و انتخاب گزینه show botton این فرم و دسته بندی جدید مدیفایرهای پرکاربرد در زیر فرم کرکره ای نمایش داده میشود پس از این به بعد دیگر جهت مدلینگ معماری نیاز نیست تا مدیفایر مورد نظر را از rollout مدیفایر جستجو و انتخاب نمایید بلکه بسیار ساده و راحت میتوانید تنها با یک کلیک روی نام آن در زیر سربرگ مدیفایر به آن دسترسی داشته باشید.
مدیفایر های پرکاربرد در زمینه مدلسازی معماری در تری دی مکس عبارتند از :

uvwmap
lath
shell
symmetry
editable poly
bend
extrude
FFD 3.3.3
FFD 2.2.2
editable spline

اگرمطالعه این مطلب برای شما مفید واقع بود لطفا از قسمت پایین دیدگاهتون رو درج بفرمایید.

برچسب ها: وی ریتری دی مکسپلاگین وی ریمدلسازی معماریآموزش تری دی مکسآموزش وی ریاموزش وی ریاموزش تری یدی مکسآموزش ویریاموزش ویریتدریس خصوصی تری دی مکستدریس خصوصی تری دیمکسپلاگین ویریآموزش پلاگین ویرینور های پلاگین ویرینور های پلاگین وی ریمدلینگ معماریمدلسازی معماری در تری دی مکسمدلینگ معماری در تری دیمکسمپ و متریال ها در تری دی مکسساخت متریال در وی ریساخت متریال در تری دی مکسبافت دهی در ویریبافت دهی در وی ریبافت دهی در تری دی مکسپست پروداکشن معماری در فتوشاپپست پروداکت معماریآموزش پست پروداکشن معماریآموزش تنظیمات رندرینگرندر ستاپ در تری دی مکسموتور رندر وی ریمپ دهی در تری دی مکسنورپردازی در وی رینورپردازی در ویریآموزش نورپردازی در ویریآموزش نورپردازی در وی ریروش های نور پردازی در وی ریآموزش نور پردازی در تری دی مکسادیت پالی در تری دیمکسمودیفایر ها در تری دی مکسمدیفایر ها در تری دی مکساموزش مودیفایر ها در تری دی مکسآموزش مدیفایر ها در تری دی مکسآموزش مدیفایر های تری دی مکسآموزش مدیفایر symmetryاحجامA در تری دی مکس
دسته ها: مطالب آموزشی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.