اموزش 3dsmax 2018

آموزش تری دی مکس 2018

 

یکی از قدرتمندترین نرم افزار های سه بعدی حال حاضر دنیا تریدی مکس می باشد که آخرین ورژن عرضه شده آن در بازار های جهانی نسخه 2018 آن می باشد.

بر خلاف تصور عوام تفاوت بسیار زیادی بین هیچ نرم افزاری با ورژن های قدیمی آن بوجود نیامده و نخواهد امد.

تنها تفاوت بوجود امده در ظاهر نرم افزار و اضافه شدن برخی امکانات یا پیشرفت دادن برخی امکانات قبلی است که در همه ورژن های نرم افزار های موجود منظور خواهد شد.
طبیعتا تری دی مکس نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تفاوت بین ورژن 2018 با ورژن 2017 و قبل آن تنها در ظاهر شکیل تر و اضافه شدن برخی امکانات جدید برای بهبود عملکرد تری دی مکس 2018 در برخی زمینه ها می باشد.

برای آگاهی از تفاوت های بوجود امده جدید و امکانات جدید در تری دی مکس 2018 به مطلب مورد نظر در همین سایت میتوانید مراجعه نمایید.

آموزش تری دی مکس 2018

در تری دی مکس 2018 محیط نرم افزار از 4 بخش کلی تشکیل شده است که در ادامه به بررسی این بخش ها میپردازیم.

محیط نرم افزار تری دی مکس 2018 از 4 بخش به ترتیب زیر تشکیل شده است:

menu bar :

 نوار ابزار فوقانی محیط کاربری که حاوی سربرگ هایی است که کلیه دستورات ترسیمی و تنظیمی تری دی مکس در آن گنجانده شده است. به این ترتیب برای انتخاب هر دستور یا ابزار یک راه اساسی یافتن محل دستور یا ابزار مورد نظر در سربرگ menu bar می باشد.

 main toolbar :

قسمت دوم اصلی تری دی مکس 2018 می باشد که به صورت پیش فرض دقیقا در پایین منوبار قرار گرفته است.

اسن سربرگ همانطور که از نام آن مشخص است نوار ابزار اصلی تری دی مکس می باشد که حاوی ایکان های زیادی است.

در تری دی مکس 2018 صرف نظر از زمینه کاری کاربر ، گاهی نیاز است که بارها و بارها از دستورات و ابزار هایی استفاده شود و صد در صد ابتدا میبایست انتخاب شوند و این تکرار انتخاب دستوراتی پرکاربرد مسلما وقت گیر خواهد بود .

پس در تری دی مکس 2018 با قرار گرقتن آیکان مربوط به دستورات پر کاربرد ،سعی در تسریع عملیات انتخاب دستور و ابزار مورد نظر می باشد تا کاربر کمترین زمان را صرف انتخاب نماید و انجام پروژه در زمان بسیار کمتری صورت پذیرد.

 commond panel:
در اموزش تری دی مکس 2018 یکی از بخشهای اصلی و اساسی ،بخش پنل دستورات ترسیمی می باشد.

در این بخش ،کاربر امکان تریم و ایجاد کلیه موارد ترسیمی را خواهد داشت از جمله منابع نوری ،دوربین ها،اشکال و احجام
دقت داشته باشید که هر یک از موارد ترسیمی دارای دسته بندی های متعددی می باشد که می توان از بین آن ها و متناسب با موقعیت مدلسازی یا نورپردازی و با توجه به مرحله تهیه رندر مورد ترسیمی را انتخاب و ترسیم نمود.

 view port :

بخش آخر از سری بخش های اصلی در نرم افزار تری دی مکس 2018 قسمت مربوط به پنجره های دید می باشد.

همانطور که در تصویر زیر نیز مشخص است قسمت اعظم محیط کاربری در نرم افزار تری دی مکس را پنجره های دید در بر گرفته اند که بنام view port شناخته میشوند.

در حالت پیش فرض نرم افزار ، 4 پنجره دید وجود دارد که هر یک محل  0و0 مختصات (گرید ها) یا مورد انتخاب شده را در زوایای مختلف برای تسریع و تسهیل بررسی کاربر نمایش می دهند و در ضمن میتوان یکی از زوایای انتخابی را به دلخواه برای هر پنجره دید قرار داد و نیز یکی از پنجره های دید را به صورت بزرگ شده maximize قرار داد.

 

دسته ها: مطالب

دیدگاه های بازدیدکنندگان

اجاره سوئیت ارزان در مشهد 1397/03/05 - 11:39 وبگاه

سلام خسته نباشید من یه مشکلی برام پیش اومده من تصاویر تو متریال ادیتور رندر می کنم ولی وقتی show material میزنم تو پرسپکتیو میاره ولی تو ویوپورت فرانت هیچی مشاهده نمیشه مشکل از چی میتونه باشه

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.