پلاگین وی ری چیست؟

آشنایی با مفهوم پلاگین وی ری در تری دی مکس


برای نرم افزار تری دی مکس تا کنون بیش از 4000 هزار پلاگین نوشته شده است که هدف تمامی ان ها اصل رفع کمبود های نرم افزار مستر یعنی تری دی مکس بوده است.
در این میان برخی از پلاگین ها به جهت ساده ترو کاملتر بودن نسبت به سایرین از محبوبیت بیشتری برخوردار شدند.
مانند پلاگین Forest که برای شبیه سازی پوشش گیاهی انبوه و یا پلاگین Snow flow که برای شببیه سازی بارش برف .
پلاگین وی ری نیز به دلیل امکانات فراوانش به عنوان یکی از پلاگین های فوق العاده پرکاربرد در میان کاربران شناخته شده است.
امکانات پلاگین وی ری یا درجهت رفع کمبود های نرم افزار تری دی مکس قرار داده شده و یا برای تسهیل کار با دستور مربوطه .
برای مثال نور های vray  دقیقا همان عمل منابع نوری پیش فرض نرم افزار تری دی مکس را انجام می دهند  اما همانطور که پیش از این نیز گفته شد به دلیل هماهنگی الگوریتم های محسبات رندرینگ پلاگین وی ری با امکانات خود ان ، مانند نور و دوربین و احجام و... پیشنهاد می شود تا از امکانات موجود در پلاگین وی ری استفاده شود.


پلاگین پیش فرض نرم افزار تری دی مکس برای انجام رندرینگ پلاگین منتال ری mental ray می باشد.
بر خلاف تصور عموم تنها مزیت پلاگین وی ری نسبت به پلاگین منتال ری سهولت استفاده و نتیجتا افزایش سرعت است و ابدا تفاوتی بین کیفیت رندر وی ری با منتال ری وجود ندارد. پلاگین وی ری مربوط به شرکت chaos می باشد که سعی داشته تا تمامی امکانات نرم افزار تری دی مکس را در پلاگین خود به صورت بهینه شده قرار دهد . برای مثال در قسمت نور پردازی ، منابع نوری متفاوتی در نظر گرفته شده است و یا در قسمت احجام نیز سربرگی را شامل احجام مربوطه وی ری قرار داده است.

همچنین در قسمت تنظیمات رندرینگ render setup   در حالتی که موتور رندر پلاگین وی ری در نظر گرفته شده باشد، پنج سربرگ کلی موجود است که هر یک گزینه های بسیاری دارند که برای رسیدن به رندری مطلوب راه را هموار میکنند. در قسمت مپ و متریال ها نیز هم مپ و هم متریال های بسیاری وجود دارد پس به طور کلی میبینیم که پلاگین وی ری با امکانات کاملی که در جهت رقابت با امکانات موجود در نرم افزار تری دی مکس ،در نظر گرفته شایستگی قرار گیری در جایگاه بهترین پلاگین های  نرم افزار تری دی مکس را دارد ونیز تفاوتی بین کیفیت رندر های وی ری با منتال ری وجود ندارد و تنها سرعت و سهولت کار با پلاگین وی ری بهتر از پلاگین منتال ری می باشد.

 

دسته ها: مطالب

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.